Code Center Code Center

مانی اوردر money order

سفارش مانی اردر و پرداخت آنلاین

مانی اوردر money order

سفارش مانی اردر و پرداخت آنلاین

۱۰ مطلب در مهر ۱۳۹۳ ثبت شده است


با چشم اندازی از انباشتگی چند میلیارد دلار مازاد بودجه، "جو اولیور" وزیر مالیه از چرخش سیاستهای مالی دولت فدرال سخن می گوید، آنهم درست پیش از انتخابات عمومی.

پس از سالها که سیاست بودجه ریاضتی توسط جیم فلاهرتی وزیر سابق مالیه اعمال می شد، اکنون اولیور از هزینه بیشتر اما محتاطانه دولت سخن می گوید.

برنامه های مصرفی سال آینده نشان می دهد بودجه سال 2015 دارای مازاد خواهد بود. در این چشم انداز است که اولیور صراحتا از کاهش مالیات برای خانواده ها و افراد سخن می گوید. در کنار کاهش مالیات اولیور تاکید می کند هزینه های سنجیده شده جدید و کاهش بدهی دولت هم از اولویتهای بودجه سال آینده خواهد بود.

دولت فدرال در سال 2007 مازادی برابر با 10.3 میلیارد دلار را به دست آورد اما بحران اقتصادی سال 2008 بودجه دولت فدرال را هم قرمز کرد و در این سال کسری بودجه به بیش از 6 میلیارد دلار سر زد.

کسری ای که در سال بعدی حدودا ده برابر شده و به 58.2 میلیارد دلار رسید.

در مورد اشتغال هم اولیور تاکید می کند او نگرانی جدی ای در مورد توانایی کانادا در زمینه ایجاد فرصتهای شغلی جدید ندارد و اضافه کرد انتظار می رود بهبود اقتصادی در ایالات متحده کمک مهمی به ایجاد اشتغال در کانادا نماید. البته کمی پیش از این اظهارات اولیور، آژانس دولتی "آمار کانادا" پذیرفت که در محاسبه جدیدترین آمار اشتغال کشور دچار اشتباه شده و گفت که در ماه جولای تنها 200 شغل جدید ایجاد شده است. آماری که موجب ناامیدی بسیاری از کارشناسان گردیده است. در باره بازار مسکن اولیور تاکید می کند که دولت کانادا با دقت روند این بازار را تحت نظارت داشته و او در حاضر نگران چرخشی منفی در بازار مسکن نیست.


منبع : ایرانتو


برای خرید مانی اوردر اینجا کلیک کنید.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ مهر ۹۳ ، ۱۰:۴۹
مهدی قاسمی

سه شهر کانادا در زمره لیست بهترین ده شهر دنیا، که هر سال از سوی هفته نامه اکونومیست منتشر می شود، قرار گرفتند. ونکوور، تورنتو و کلگری به ترتیب در رتبه های سوم، چهارم و پنجم این لیست با اهمیت را، که 140 شهر را رده بندی کرده، به دست آورده اند. اکونومیست می گوید این رده بندی بر اساس پنج شاخص ثبات و امنیت، بهداشت، فرهنگ و محیط زیست، آموزش، و زیربنا تبیین شده و بهترین و بدترین شهرها را برای زندگی مشخص می کند.

در این رده بندی شهرهای ملبورن استرالیا و وین اتریش مقام های اول و دوم را کسب کرده اند و پس از سه شهر کانادا آدلاید استرالیا، سیدنی استرالیا، هلسینکی فنلاند، پرت استرالیا و اوکلاند آمریکا قرار دارند. رویهمرفته این رده بندی نشان می دهد که شهرهای متوسط کشورهای ثروتمند که تراکم جمعیتی کمی دارند رتبه های بالای جدول را به خود اختصاص داده اند.

مقام ممتاز ونکوور بیشتر بخاطر امتیاز بالایی که زمینه ثبات و امنیت کسب کرده می باشد. بنابراین گزارش ونکوور پس از یک دهه نزول مستمر در آمار جنایت، در سال 2013 شاهد کاهشی تاریخی در تعداد قتلها بود که نرخ قتل در این شهر را به 1.5 نفر به ازای هر یکصد هزار نفر رسانده است. برهمین مبنا تعجب انگیز نیست اگر بدانیم که در رتبه های پایینی جدول شهرهایی مانند کیف، تریپول و دمشق (رتبه آخر) را قرار دارند. شهرهایی که آمار قتل و جنایت در آنها بسیار بالاست. 


منبع : ایرانتو


برای خرید مانی اوردر اینجا کلیک کنید.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ مهر ۹۳ ، ۱۰:۳۷
مهدی قاسمی


ایرانتو: مدیر آژانس ضد جاسوسی کانادا می گوید کاناداییهایی که به "دولت اسلامی" و دیگر گروههای تروریستی ملحق شده اند اکنون به تهدیدی برای امنیت ملی کشور تبدیل شده اند.

میچل کولومبه می گوید اعضای غربی گروه "دولت اسلامی" احتمالا پس از اینکه به عناصری تندروتر و رادیکالتر تبدیل می گردند به موطن خود باز خواهند گشت و از اینرو به خطری حتی جدی تر بدل خواهند شد.

او در مقاله ای که در گلوب اند میل منتشر کرده می نویسد "واضحترین تهدید امنیتی اکنون از سوی تندروهایی است که باز می گردند". او همچنین اضافه می کند که حتی اگر تندروهای کانادایی به کشور بازنگردند، هنوز می توانند به شهرت بین المللی کشور ضربه بزنند.

کولومبه مدعیست با اینکه اکثریت بزرگی از مسلمانان کانادایی که او با آنها سر و کار داشته ایدئولوژی گروه "دولت اسلامی" را رد می کنند اما این گروه و دیگر سازمانهای تندرو توانایی خود در جذب جوانان را نشان داده اند.

"اکنون برای افکار عمومی هم آشکار شده است که حدود یکصد کانادایی کشور را به منظور حمایت یا کسب آموزش از گروههای تروریستی ترک کرده اند. بیشتر آنها مرد هستند اما شماری از زنان هم در میان آنها می باشند. همچنین بعضی از آنها مهاجر بوده و برخی هم در شمار متولدین کانادا قرار دارند".

گروه "دولت اسلامی" از شبکه های اجتماعی و فیلم های تبلیغاتی برای تشویق غربیان به ملحق شدن به جهاد مسلمانان استفاده می کنند. کولومبه می گوید رهبران "دولت اسلامی" تلاش می کنند تا از جنگجویان مذهبی چهره ای رمانتیک ارائه کنند، اما "خوشبختانه بیشتر مردم می دانند که قتل مردم و مرگ برای چنین اهدافی به هیچوجه رمانتیک نیست".

او با اشاره به هژده توطئه تروریستی خنثی شده در تورنتو می گوید کانادا نسبت به حمله از سوی تندروها مصونیتی ندارد. او تاکید می کند "کانادا نباید تصور کند که هرگز عملیات تروریستی ای با تلفات عظیم در این کشور رخ نخواهد داد".

منبع : ایرانتو

برای خرید مانی اوردر اینجا کلیک کنید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ مهر ۹۳ ، ۱۸:۴۹
مهدی قاسمی


ایرانتو: "فوروم اقتصاد جهانی" می گوید با عقب ماندن کانادا از قافله نوآوری جهانی رتبه این کشور در جدول رقابت مندی اقتصادی کاهش یافته است.

این بنیاد کانادا را در رتبه پانزدهم جدول سالیانه "شاخص رقابت مندی" خود قرار داد، یعنی یک رتبه پایین تر از سال گذشته. جدولی که شامل 144 کشور می باشد. این پایین ترین رتبه کانادا از سال 2006 به این سو می باشد. سوئیس امسال هم رتبه نخست را در این جدول از آن خود کرد و رتبه های بعدی همچون سال گذشته نصیب سنگاپور و ایالات متحده شد.

رتبه پانزدهم کانادا حکایت از مقام میانی این کشور مابین کشورهای توسعه یافته دارد، بالاتر از کشورهایی مانند فرانسه، استرالیا و نیوزیلند، و پایین تر از چند کشور کوچکتر مانند سنگاپور یا دانمارک. اخیرا و در سال 2009 کانادا به رتبه نهم دست یافته بود. در آن سال در حالیکه بسیاری از کشورهای توسعه یافته درگیر پیامدهای بحران مالی جهانی بودند، کانادا بخاطر ثبات سیستم مالی و سلامت نسبی اقتصادی توانست قدرت رقابتش را تقویت کند. اما از آن پس با بهبود اوضاع اقتصادی در دیگر کشورها، رتبه کانادا به تدریج کاهش یافته است.

کاهش تدریجی قدرت رقابت اقتصادی کانادا البته نشانه هایی از نگرانی های جدی تر هم در بردارد: کمبود سرمایه گذاری در نوآوری و تکنولوژی که بر رشد بهره وری تاثیر منفی گذاشته است.

جنیفر بلانک مدیر کل "فوروم اقتصاد جهانی" می گوید "کانادا از بنیانهای محکمی برای پیشبرد قدرت رقابت خود برخوردار است: نهادهای قدرتمند، حاکمیت قانون، نظام بهداشتی و سیستم آموزشی مستحکم، اقتصادی با ثبات و بازار مالی قابل اعتماد. اما زمینه هایی که کانادا در آن گرفتاری دارد کمی پیچیده تراند". او اشاره می کند که رتبه جهانی کانادا در زمینه هزینه بخش خصوصی در توسعه و تحقیق بیست هفتم، در ابتیاع تکنولوژی پیشرفته توسط دولت چهل و هشتم و در همکاری دانشگاه و صنایع در توسعه و تحقیق نوزدهم می باشد.

به قول دانیل موسیکا، همکار کانادایی "فوروم اقتصاد جهانی"، "ما نتوانسته ایم تمام امکانات خود را برای تقویت قدرت رقابتمان بسیج کنیم. آنچه داریم شاید اکنون بسنده باشد اما به عنوان یک کشور کوچک صادر کننده ما باید بهتر از این شویم".

منبع : ایرانتو

برای خرید مانی اوردر اینجا کلیک کنید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ مهر ۹۳ ، ۱۲:۴۵
مهدی قاسمی


ایرانتو: دولت کانادا قصد دارد به منظور جلوگیری از خروج دارندگان پاسپورت کانادا از کشور به منظور پیوستن به گروههای تندرو و نبرد در جنگهای خارجی قدمهای جدیدی را بردارد. دولت نه تنها از هویت یکصد و سی نفر از کسانی که در خارج بوده و در فعالیتهای مرتبط با تروریسم مشارکت داشته اند آگاهی دارد، بلکه هشتاد نفر از "مسافران تندرویی" که به کانادا بازگشته اند را هم شناسایی نموده است.

لزوم برنامه دولت از ماجراهای پیرامون دو کانادایی، دو برادر اهل کالگاری، که تصور می شود در صفوف گروه "دولت اسلامی" جنگیده اند آشکار می شود.

این دو برادر، کولین و گریگوری گوردون، نه تنها برای شرکت در جبهه گروههای اسلامی به خاورمیانه رفته اند، بلکه محل اقامت مشترکی با سه کانادایی جنگجویی که در نبردهای یکساله گذشته کشته شده اند داشته اند.

این سه نفر عبارتند از دامیان کلرمونت، که در ژانویه گذشته در سوریه کشته شد، سلمان اشرفی که در نوامبر گذشته در یک عملیات انتحاری جان خود را از دست داد، و فرح محمد شیردن که اوایل این ماه در عراق به قتل رسید.

هر سه آنها از کالگاری می آیند. اما این گروه پنج نفره تنها بخش کوچکی از گروه یکصد وسی نفری مذکور را تشکیل می دهد. کسانی که اکنون در گروههایی مانند "دولت اسلامی"، "جبهه النصره" سوریه و "الشباب" سومالی فعالیت می کنند.

دولت کانادا اکنون برنامه ای برای "دخالت زودهنگام هدفمند" را در نظر دارد تا پیش از آنکه جوانان به سوی تندروها تمایل پیدا کرده و به جهادیها بپیوندند، آنان را هدایت کند. همانطوریکه که آژانس "امنیت عمومی کانادا" در گزارشش، که جمعه منتشر شد، آورده است "این پدیده که افراد کشور محل اقامت خود را ترک کرده تا در جنگهای خارجی مشارکت کنند خاص کانادا نیست. با اینحال، تهدیدی که این مسافران تندرو هم نسبت به موطن خود و هم نسبت به دیگر کشورها ایجاد می کنند جدی بوده و نیازست تا با آن مقابله شود".

نگرانیها تنها ناشی از این امر نیست که تندروهایی که متولد این کشورند در جنایاتی که توسط گروههایی مانند "دولت اسلامی" انجام می گیرد سهیمند. مشکل جدی تر اینجاست که آنها روزی باز خواهند گشت و احتمالا در خاک کانادا به فعالیتهایی که به نحوی با عملیات تروریستی مرتبط است دست خواهند زد. البته در گزارش فوق تاکید شده است که همه "مسافران تندرو" پس از بازگشت به کانادا به تهدیدی امنیتی مبدل نخواهند شد اما آنها هم ممکن است به رادیکالیزه شدن دیگران کمک کنند.

بنابر این گزارش جوانانی که هنوز از مرز اعمال خشونت نگذشته اند یکی از اهداف برنامه دولت خواهند بود. "با استفاده از کمک افراد معتمد محلی و دیگر منابع در دسترس برای مشاوره و راهنمایی، تلاش خواهد شد که از تاثیر ایدئولوژیهای تندرو و خشونت گرا بر این افراد کاسته شود".


منبع : ایرانتو


برای خرید مانی اوردر اینجا کلیک کنید.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ مهر ۹۳ ، ۱۵:۴۰
مهدی قاسمی